Публікації

Дитячій літературі потрібні достойні герої


  У Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї Карпенка-Карого відкрилася виставка, назва якої говорить сама за себе - „Письменники-земляки - дітям".
  Працівники музею на чолі з незмінним директором Катериною Лісняк приурочили виставку до 11-ої річниці заснування закладу. Дата ніби й не кругла, але день народження, як відомо, тільки раз на рік.
  Письменників, які писали для дітей, у нас багато. Юрій Олеша, Іван Микитенко, Юрій Яновський, Василь Сухомлинський - ці імена відомі далеко за межами тепер уже незалежної України. Може, трохи менше, але знають ім'я гарної української поетеси Олени Журливої (Кетової). Писала Олена Костівна, на долю якої випали важкі випробовування, не лише ліричні, громадянські поезії, але й вірші для дітей.
  Наш земляк Леонід Тендюк неодноразово був представлений у „Кіровоградській правді" рецензіями на його романтичні твори на тему одіссеї південних морів, друкувала „Кіровоградка" і його твори. Добре відоме кіровоградцям ім'я дитячого письменника Віктора Близнеця, а романами Миколи Далекого насамперед дилогією „Не відкриваючи обличчя" і „Ромашка" зачитувалося не одне покоління кіровоградців. Писали наші земляки книги для юного покоління про моряків (Григорій Карєв), про шахтарів (Павло Байдебура, Віталій Юречко). Продовжують писати і зараз, хоч мушу сказати, не бажаючи нікого образити, - яскравих, повчальних, благородних творів дитячій літературі навіть у місцевих вимірах дуже бракує. Але це вже біда не лише Кіровоградщини. Будемо сподіватися, що така ситуація не вічна. Тим більше, що виставка „Письменники-земляки - дітям" засвідчила: талантів у нас вистачає. Чекаємо на достойних героїв.

В.ЛЕВОЧКО


"Кіровоградська правда", 3.10.2006