Публікації

ВІДНЕСЕНІ ЕМІГРАНТСЬКОЮ ХВИЛЕЮ


   Кажуть, Кіровоградська область посідає третє місце в Україні за кількістю визначних постатей в літературі. Однак далеко не всі вони творили на Батьківщині — чимало поетів, драматургів, прозаїків, літературознавців з різних причин залишили рідну землю, але через усе життя пронесли із собою спогади дитинства та юності і мрію колись повернутися додому.
   У літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відкрилася виставка "Нашого цвіту по всьому світу", присвячена письменникам-емігрантам. В експозиції представлено 28 постатей, біографії яких тісно пов'язані з нашим краєм. Матеріали експозиції розповідають як про знаних діячів — Володимира Винниченка, Євгена Чикаленка, Льва Троцького, так і про маловідомих широкому загалу літераторів.
   Філософ А.Шпир, народоволець Степняк-Кравминський, вчений-соціолог О.-І.Бочковський, письменник Ф.Мелешко, поет Є.Маланюк, літературознавець Д.Чижевський, богослов Г.Флоровський та інші митці, громадські діячі, журналісти — про долю кожного з них можна розказати чимало. Імена багатьох письменників-емігрантів на довгі роки були викреслені з нашої історії, тому чимало співвітчизників навіть не знають, що відома у Польщі, Німеччині чи США постать має безпосередній стосунок до Єлисаветградщини. Ось чому варто відвідати виставку "Нашого цвіту по всьому світу". Тим більше, що в експозиції представлені унікальні матеріали (фотографії, рідкісні видання), дбайливо зібрані працівниками музею, надані краєзнавцями Кіровограда та області, а деякі з них потрапили до нас аж з-за кордону.

 


"Народне слово", 26.05.2011